Достапни линкови

logo-print

Премиерот Груевски во Јапонија


Македонскиот премиер Никола Груевски

Македонскиот премиер Никола Груевски

Македонскиот премиер Никола Груевски денеска во Токио оствари средба со јапонскиот принц Нарухито, со што започна официјалната посета на македонската владина делегација на Царството Јапонија. Оваа средба се одржа во пресрет на презентацијата на можностите за инвестирање во Македонија пред голем број јапонски компании, како и средбата со јапонскиот премиер. По Јапонија, следни дестинации на македонскиот владин тим се Република Кореја и Кина.

XS
SM
MD
LG