Достапни линкови

logo-print

Северна Кореја ќе им суди на двајца американски туристи


Северна Кореја соопшти дека двајцата притворени државјани на САД ќе се соочат со судење за обвиненија, меѓу кои „извршување непријателски акти“. Сомневањата за „непријателски активности„ од страна на Метју Тод Милер и Џефри Едвард Фоувл биле потврдени со докази и сведочење.

Милер кој има 24 години беше уапсен во април откако побарал азил во државата, а Фоувл, кој има 56 години бил уапсен кон крајот на април откако оставил библија во хотелот каде престојувал.

XS
SM
MD
LG