Достапни линкови

logo-print

Малики ги поддржа сириските воздушни напади


Ирачкиот премиер Нури Ал Малики

Ирачкиот премиер Нури Ал Малики

Ирачкиот премиер Нури Ал Малики го поздрави спроведувањето на сириски воздушни напади против исламските милитанти на границата меѓу двете земји. Војската соопшти дека нападите се случиле во Ирак, но Малики порача дека биле спроведени од сириска страна. Милитантите на Исламистичката држава на Ирак и Левант ја презема контролата врз неколку територии во северен и западен Ирак.

XS
SM
MD
LG