Достапни линкови

logo-print

Русија со зајакнати мерки за влез во земјата


Руското министерство за надворешни работи соопшти дека ги зајакнува мерките за влез во земјата за лицата кои доаѓаат од поранешниот Советски сојуз. Според соопштението, тие нема да можат повеќе да ги користат нивните национални документи за идентификација познати како внатрешни пасоши за да влезат во Русија. Со измените тие ќе мора да поседуваат меѓународен пасош.

XS
SM
MD
LG