Достапни линкови

logo-print

Авганистанските безбедносни власти на средби во Пакистан


Високи авганистански безбедносни претставници денеска во Исламабад ќе разговараат со своите пакистански колеги за безбедносната соработка меѓу двете земји. Закажаната посета доаѓа во време на пакистанската офанзива против бунтовниците во граничниот регион Северен Вазиристан кој долго им служи на Талибанците и странските бунтовници како база за нападите против НАТО војската во Авганистан.Двете страни се обвинуваат меѓусебно за неуспех во борбата со бунтовниците.

XS
SM
MD
LG