Достапни линкови

logo-print

Рускиот парламент ја повлече авторизацијата за воена интервенција во Украина


Горниот дом на рускиот парламент гласаше за одземање на претходно даданото одобрение за руската воена интервенција во Украина. Ова е направено по барање на претседателот Владимир Путин.

XS
SM
MD
LG