Достапни линкови

logo-print

Пакистанската војска елиминирала 23 милитанти


Најмалку 23 милитанти загинале во нападите од страна на пакистанската војска во Северен Вазиристан во близина на границата со Авганистан. Исламабад ја продолжува офанзивата со цел да ги елиминира талибанците и нивните странски сојузници од регионот. Пакистанската војска соопшти дека извршиле воздушен напад со хеликоптер врз бунтовниците при што бил уништен и нивниот центар за комуникација.
XS
SM
MD
LG