Достапни линкови

logo-print

ЕУ очекува Косово да го продолжи дијалогот со Србија


Портпаролот на високиот претставник на ЕУ Кетрин Ештон, Маја Коцијачич.

Портпаролот на високиот претставник на ЕУ Кетрин Ештон, Маја Коцијачич.

Портпаролот на високиот претставник на ЕУ Кетрин Ештон, Маја Коцијачич изјави дека очекуваат од новите власти во Приштина да продолжат со дијалогот и имплементација на Договорот од 19 април 2013 година. Таа, како што јавува весникот Зери, навела дека кој и да формира влада во Косово, ЕУ очекува од нив да продолжат со дијалогот со Белград и воедно, да спроведува постигнати договори.
XS
SM
MD
LG