Достапни линкови

logo-print

Бајден најави нови санкции против Русија


Американскиот потпретседател Џо Бајден изјави дека Соединетите Држави ќе разговараат со сојузниците за воведување нови санкции против Русија доколку Москва не го искористи своето влијание за запирање на насилствата на сепаратистите во источна Украина. Ова Бајден му го пренел на украинскиот претседател Петро Порошенко во телефонски разговор, соопшти Белата Куќа. Бајден нагласил дека Русија не го спречува доставувањето оружје за милитантите.
XS
SM
MD
LG