Достапни линкови

logo-print

Бонер против соработката со Иран


Претседателот на Претставничкиот дом на САД, Џон Бонер.

Претседателот на Претставничкиот дом на САД, Џон Бонер.

Претседателот на Претставничкиот дом на САД, Џон Бонер изјави денеска дека тој е против соработката со Иран со цел да му се помогне на Ирак во борбата со милитантите. Тој нагласи дека не би можел да замисли што би помислиле нивните пријатели и сојузници во регионот за подавање на рака на Иран во време кога тие продолжуваат да плаќаат за тероризмот и неговото потикнување.
Бонер го даде коментарот неколку саати пред средбата на претседателот Барак Обама со лидерите на конгресот со кои ќе разговара за ситуацијата во Ирак.
XS
SM
MD
LG