Достапни линкови

logo-print

Ерменскиот претседател Саркисјан во посета на Грузија


Ерменскиот претседател Серж Саркисјан.

Ерменскиот претседател Серж Саркисјан.

Ерменскиот претседател Серж Саркисјан се очекува денеска да ја започне дводневната посета на Грузија. Саркисјан, како што соопшти кабинетот ќе се сретне со неговиот грузиски колега Гиорги Маргвелашвили, како и со премиерот Иракли Гарибашвили и спикерот на Парламентот, Давид Усупашвили. Во план е да бидат потпишани и неколку документи за подобрување на билатерлната соработка меѓу двете земји.
XS
SM
MD
LG