Достапни линкови

logo-print

Отстранета барикадата на мостот во Митровица


Бетонската барикада на главниот мост на реката Ибар која го раздвојува северниот од јужниот дел на Митовица денеска била отстранета. Акцијата која минала без инциденти, била набљудувана од припадници на италијанскиот контингент на КФОР и од Косовската полициска служба. Барикадата беше поставена во 2011 година во знак на протест поради намерата тој дел на Косово да се интегрира во косовскиот систем.
XS
SM
MD
LG