Достапни линкови

logo-print

Обама ќе разговара со лидерите од Конгресот за Ирак


Претседателот Барак Обама денеска во Белата куќа се среќава со лидерите од конгресот за да разговара за состојбата во Ирак, соопшти лидерот на републиканците во Сенатот Мич Мек Конел. Покрај со него, Обама ќе се сретне лидерите на мнозинството демократи во Сенатот и во Конгресот Хари Рид и Ненси Пелоси и со претседателот на претставничкиот дом Џон Бонер.Партиските лидери потоа ќе го информираат членството за плановите на американската администрација за Ирак.
XS
SM
MD
LG