Достапни линкови

logo-print

Седумнаесет војници загинаа во Кина


Седумнасет војници загинале во Кина вчера во како што објавија тамошните медиуми случајна експлозија.

Државната агенција Ксинхуа јави дека војниците ја оставале муницијата во воен магацин во централниот дел од земјата кога дошло до експлозијата.

Властите го истражуваат случајот.
XS
SM
MD
LG