Достапни линкови

logo-print

Десетици загинати по потонување на брод во Малезија


Најмалку 60 луѓе се стравува дека се мртви откако брод на кој имало околу стотина потонал во близина на западниот брег на Малезија.

Малезиските власти соопштија дека бродот кој пловел од Индонезија, потонал на полноќ,на околу три километри од крајбрежниот град Бантинг.

Властите соопштија и дека најверојатно патниците меѓу кои имало и жени и деца се обидувале да влезат во Малезија нелегално.
XS
SM
MD
LG