Достапни линкови

logo-print

Најмалку 15 жртви во немирите во Кенија


Најмалку 15 лица загинале за време на денешните напади во Кенија од страна на сомалиската милитантна група Ал Шабаб. Полицијата соопшти дека при синоќешните немири биле запалени неколку куќи во едно село во близина на градот Мпектони. Ал Шабаб презема одговорност за нападите, кои според нив се одговор на кенијското воено присуство во Сомалија.
XS
SM
MD
LG