Достапни линкови

logo-print

Ибрахим Мехлеб именуван за премиер на Египет


Ибрахим Мехлеб положи свечена заклетва како шеф на новата египетска влада во Каиро пред претседателот Абдел Фатах ал Сиси. Именување на премиерот доаѓа по убедливата победа на изборите во мај од страна на ал Сиси поранешен главен командант на армијата на Египет.
XS
SM
MD
LG