Достапни линкови

logo-print

Егзекутирани 13 лица за тероризам во Кина


Илустрација

Илустрација

Кинеските медиуми јавија дека 13 луѓе биле егзекутирани за тероризам и насилни злосторства во Ксинјанг. Според нив, тие биле инволвирани во седум случаи на тероризам. Во меѓувреме седум лица беа осудени за бомбашкиот напад на плоштадот Тиананмен во Пекинг, при кој загинаа 5 лица, меѓу кои и тројца напаѓачи, а десетици беа повредени.
XS
SM
MD
LG