Достапни линкови

logo-print

Груевски во економска посета на Велика Британија


Премиерот Никола Груевски

Премиерот Никола Груевски

Премиерот Никола Груевски од утре ќе престојува во неколкудневна економска работна посета на Велика Британија. Во владиниот економски тим се и вицепремиерот и министер за финансии Зоран Ставревски и директорот на Дирекцијата за технолошки индустриски развојни зони Виктор Мизо. Тие ќе присуствуваат на „Глобалниот економски форум 2014“ кој ќе се одржи во Ливерпул. Како дел од редовната програма на форумот, во соработка со групацијата „Фајненшл Тајмс“ ќе се одржи и Инвестициски форум посветен на Македонија.
XS
SM
MD
LG