Достапни линкови

logo-print

Иранските пратеници за построг дрес код за жените


Иранскиот претседател Хасан Рохани

Иранскиот претседател Хасан Рохани

Иранските законодавци го повикаа претседателот Хасан Рохани да го воведе исламскиот дрес код кој налага жените да ја покријат нивната коса и тело во јавност. Националните медиуми јавија дека 195 законодавци испратиле писмо до Рохани во кое го повикуваат да преземе мерки против западното културолошко влијание, кое според нив ги поткопува исламските вредности.
XS
SM
MD
LG