Достапни линкови

logo-print

САД размислуваат за воздушни напади во Ирак


Американскиот државен секретар Џон Кери

Американскиот државен секретар Џон Кери

Американскиот државен секретар Џон Кери изјави дека Вашингтон размислува за спроведување на воздушни напади со цел да и помогне на ирачката влада во справувањето со бунтовниците, како и можноста за разговори со соседен Иран. Според него, САД се отворени за разговори со Иран со цел да им помогнат на ирачките шиитски власти во борбата со сунитските исламистички бунтовници.
XS
SM
MD
LG