Достапни линкови

logo-print

Израелските војници приведоа 80 ПалестинциИзраелските сили за безбедност приведоа околу 80 Палестинци во рамки на потрагата по тројцата Израелци кои исчезнаа пред четири дена на Западниот Брег. Војската соопшти дека решени се момчињата да ги вратат дома живи и здрави и оти терористите нема да може да се сокријат. Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху вчера изјави дека една терористичка група ги киднапирала момчињата кои стопирале на патот од Витлеем кон Хеброн.
XS
SM
MD
LG