Достапни линкови

logo-print

Стотина милитанти убиено во акција на пакистанските сили


Околу 100 милитанти се убиени изутрината во воздушен напад на пакистанските сили во северозападен Пакистан. Според податоци на војската екстремистите се убиени во напади врз најмалку осум упоришта на бунтовниците во северо- западниот дел на земјата. Пакистан ја засили борбата против бунтовниците по неодамнешниот напад на екстремистите врз аеродромот во Карачи кога загинаа 38 лица.
XS
SM
MD
LG