Достапни линкови

logo-print

Седум рудари загинале во рудник во Источна Украина


Седум рудари загинале, а двајца се вода како исчезнати во експлозијата која вчера се случи во рудник за јаглен во областа на Доњецк. Украинското министерство за вонредни ситуации соопшти дека станува збор за несреќен случај.
XS
SM
MD
LG