Достапни линкови

logo-print

Бразил ја победи Хрватска на првиот меч на Светското


Бразил вечерва победи на првиот меч на Светското првенство што го игра на домашен терен. Наимар постигна два гола во победата против Хрватска на Коринтијанс арената во Сао Паоло со 3-1. Хрватска поведе во 11 минута со автоголот на Марсело, но Бразил го изедначи резултатот по 18 минути со голот на Наимар. Истиот играч од пенал му донесе предност на Бразил од 2-1, а конечниот резултат го постави Оскар во судиското надополнување на крајот на мечот.
XS
SM
MD
LG