Достапни линкови

logo-print

Папата не кажа за кого ќе навива


Папата Франческо испрати порака преку Твитер по повод почетокот на Светското Првенство во Фудбал во Бразил.

Тој изрази надеж дека тоа ќе биде пример за вистинските вредности кои се учат од фудбалот како што се тврдата работа з ада се даде гол, важноста на фер плејот и тимската работа, како и почитувањето на противникот.

Папата, кој е од аргентиско потекло и голем фудбалски фан, не се изјасни за кого ќе навива.
XS
SM
MD
LG