Достапни линкови

logo-print

Олимпискиот шампион Кајзенбах обвинет за сексуални напади


Двократниот олимписки шампион во џудо Петер Кајзенбах од Австрија е под истрага затоа што наводно сексуално ги злоупотребувал малолетниците на кои им бил тренер. Државниот обвинител во Виена потврди дека истрагата почнала минатата година, откако ќчетири жени поднеле пријава против својот поранешен тренер. Ако биде прогласен за виновен, 54 годишниот Кајзенбах би можел да биде осуден на 10 годишна затворска казна.
XS
SM
MD
LG