Достапни линкови

logo-print

Нов напад кај аеродромот во Карачи


Безбедносни сили во близина на аеродромот Карачи повторно денеска се под жесток напад од милитанти.

При тоа, петмина припадници на безбедносните сили загинале. Станувало збор за напад врз тренинг центарот на безбедносните сили, но летовите на аеродромоот се одложени, јави Радио Машал.

До ова доаѓа еден ден по опсадата на аеродромот од страна на пакистанските талибанци при што загинаа најмалку 35 луѓе.
XS
SM
MD
LG