Достапни линкови

logo-print

Џенифер Лопез го откажа учеството на отворањето во Сао Паоло


Џенифер Лопез нема да учествува на церемонијата на свеченото отворање на Светското првенство во Бразил, соопшти ФИФА. Лопез, која ја пее официјалната песна за овој Мундијал, заедно со раперот Питбул и бразилската пејачка Клаудија Лите, беше предвидено да пее заедно со другите изведувачи на отворањето во четврток во Сао Паоло. ФИФА соопшти дека и покрај тоа, свеченото отворање ќе биде спектакл, со главен акцент на најголемите атрибути на Бразил, природата, луѓето и фудбалот.
XS
SM
MD
LG