Достапни линкови

logo-print

Напади во ирачкиот град Самара


Во градот Самара, во источниот дел на Ирак денеска дојде до големи напади на милитанти поврзани со терористичката мрежа Ал Каида, при што имало и жртви. Се наведува дека добровооружени луѓе од неколку правци нападнале предградијата на Самара. Во овој град во кој живеат 350 илјади луѓе е сместена Златната џамија, едно од најсветите места на шиитските муслимани.
XS
SM
MD
LG