Достапни линкови

logo-print

Во Јемен убиени десетици војници


Најмалку 14 јеменски војници биле убиени во напад на припадници на терористичката мрежа Ал Каида врз еден контролен пункт во провинцијата Чабва. До овој напад дошло неколку часови откако од беспилотно летало биле убиени тројца припадници на Ал Каида. Јеменската војска кон крајот на април почна офанзива против оваа организација која има свои засолништа на југот на земјата.
XS
SM
MD
LG