Достапни линкови

logo-print

Самоубиствен напад во Пакистан


Во самоубиствен бомбашки напад врз воено возило загинале пет лица во близина на главниот град на Пакистан, Исламабад. Војската соопшти дека убиени се двајца армиски офицери, еден поручник и тројца цивили. Нападот се случил на главниот пат, 40 километри западно од Исламабад. Пакистанските талибанци ја презедоа одговорноста за нападот.
XS
SM
MD
LG