Достапни линкови

logo-print

Годинава помалку руски гас за Европа


Руски Газпром соопшти дека очекува годинава да испорача нешто помалку гас за Европа отколку во минатата. Цената на гасот за Европа и за Турција, во минатата година изнесувала 387 долари за илјада метри кубни, додека за земјите од Заедницата на независни држави, 272 долари. Газпром од Украина бара 485 долари за илјада метри кубни гас.
XS
SM
MD
LG