Достапни линкови

logo-print

Продолжуваат борбите во источна Украина


Во близина на градовите Славјанск и Краматорск, во источна Украина, и денеска се воделе борби меѓу про-руските сепаратисти и и украинските сили. Украинскиот министер за внатрешни работи Арсен Аваков потврдил дека денеска имало жестоки престрелки во близина на Славјанск, додавајки дека едно украинско воено возило било погодено со граната. Нема информации за жртви.
XS
SM
MD
LG