Достапни линкови

logo-print

Инцидент веднаш по заклетвата на новата палестинска влада


Израелски војници убиле еден вооружен Палестинец кој отворил оган врз нив, ранувајќи еден од војниците на контролен пункт во окупираниот Западен Брег. Инцидентот се случил во близина на градот Наблус, а доаѓа само неколку часа откако новата влада на национално единство положи заклетва пред палестинскиот претседател Махмуд Абас, по договорот за помирување со исламското движење Хамас.
XS
SM
MD
LG