Достапни линкови

logo-print

Жестоки борби во либискиот град Бенгази


Жестоки борби избувнале меѓу исламистите и владините сили во либискиот град Бенгази, јавуваат агенциите. Во пресметките кои почнале откако исламистите кои бараат воведување на шеријатско право во земјата нападнале една база на специјалните сили на Либија имало десетина загинати и ранети.
XS
SM
MD
LG