Достапни линкови

logo-print

Тројца турци убиени во Авганистан


илустрација

илустрација

Бомбаш самоубиец денеска убил тројца турски градежници во источната авганистанска провинција Нангархар. Локалните власти соопштија дека нападот бил извршен од самоубиец на мотоцикл во момент додека во минубус се качувале вработени во една Турската градежна компанија во Бехсуд. Никој не ја презеде одговорноста за нападот.
XS
SM
MD
LG