Достапни линкови

logo-print

Повеќе од десетмина загинати во хеликоптерска несреќа во Русија


Илустрација.

Илустрација.

Се стравува дека има повеќе од десетмина загинати откако хеликоптер со 19 луѓе се урна во регионот Мурманск во северна Русија. Руските новински агенции, цитирајќи официјални претставници, објави дека лошото време веројатно е причина за падот на хеликоптерот Ми-8 ноќеска. Најмалку двајца луѓе за преживеале несреќата. Медиумите објавија дека меѓу патниците во хеликоптерот имало високи регионални функционери.
XS
SM
MD
LG