Достапни линкови

logo-print

Убиени 23 милитанти во Авганистан


Илустрација.

Илустрација.

Авганистанските власти соопштија дека 23 милитанти биле убиени во последната акција на безбедносните сили ширум земјата. Министерството за внатрешни работи денеска информира дека безбедносните сили извршиле рации во неколку провинции во изминатите 24 часа. Во операцијата биле ранети седум, а уапсени 13 милитанти. Исто така биле деактивирани девет нагазни мини за време на акцијата која започна вчера изутрина.
XS
SM
MD
LG