Достапни линкови

Во Алепо од почетокот на годинава убиени 2 илјади луѓе


Алепо

Алепо

Сириската опсерваторија за човекови права со седиште во Британија соопшти дека во бомбардирањата на сириските владини сили врз Алепо од почетокот на годинава досега биле убиени над 2 илјади луѓе. Од почетокот на конфликтот во Сирија во март 2011 година досега загинале над 160 илјади луѓе.
XS
SM
MD
LG