Достапни линкови

logo-print

Гугл со услуга за бришење лични податоци


Гугл постави услуга со која им се овозможува на европејците да бараат нивните лични податоци да бидат отстранети од резултатите на онлајн пребраувањето. До ова дојде откако Европскиот суд на правдата на 13 мај пресуди дека линковите до ирелевантни и стари потадоци треба да бидат избришани доколку тоа биде побарано.
XS
SM
MD
LG