Достапни линкови

logo-print

Десетици повредени во земјотрес во Кина


Триесетина луѓе биле повредени во земјотресот што денеска ја погоди провинцијата Јунан, во југозападниот дел на Кина. Земјотресот бил со сила од 6,1 степен и се почувствувал на целата територија на таа провинција. Некои градови останале без електрична енергија. Јунан и во минатата недела беше погоден од земјотрес во кој беа повредени 13 луѓе.
XS
SM
MD
LG