Достапни линкови

logo-print

Во Подгорица убиени две лица


Подгорица

Подгорица

Две лица биле убиени во текот на изминатата ноќ вo Подгорица, јавуваат црногорските медиуми, кои пренесуваат дека станува збор за Винету Стругар и неговиот телохранител Миќо Радевиќ. Според неофицијални информации, врз нив било пукано од автомобил со босански регистерски таблички, кој потоа бил запален. Полицијата претпоставува дека убиецот потоа побегнал со мотоцикл.
XS
SM
MD
LG