Достапни линкови

logo-print

НСА обајви мејл на Едвард Сноуден


Едвард Сноуден

Едвард Сноуден

Американската национална агенција за безбедност соопшти дека пронашла само еден мејл од поранешниот разузнавач Едвард Сноуден во кој изразува загриженост за тоа како НСА ги интерпретира своите законски овластувања. Во мејлот не се спомнува набљудувањето на американските државјани преку програмата која Сноуден подоцна ја откри. Мејлот потекнува од 5 април минатата година, еден месец пред Сноуден за прв пат анонимно да контактира со новинарите.
XS
SM
MD
LG