Достапни линкови

logo-print

Протести на стадионот во Бразилија


Специјалната полиција се судри со демонстрантите на стадионот за Светското фудбалско првенство во бразилската метропола. Полицијата употребила солзавец, откако демонстрантите против Светското првенство во фудбал се обиделе да влезат на стадионот во Бразилија, каде пехарот за победникот на претстојното првенство беше јавно изложен.
Протестот на повеќе од 1.000 луѓе предизвика сообраќаен метеж околу националниот стадион, кој е најскапиот стадион изграден поради големиот спортски настан кој започнува за 16 дена.
XS
SM
MD
LG