Достапни линкови

logo-print

Путин бара прекин на украинската воена операција


Владимир Путин

Владимир Путин

Рускиот претседател Владимир Путин денеска побара итен прекин на, како што ја нарече, казнената операција на украинската влада на истокот на земјата. Ова тој го изјави откако десетици проруски сепаратисти биле убиени во вчерашните жестоки борби со владините сили во Доњецк. Претходно и шефот на руската дипломатија Сергеј Лавров побара прекин на украинската воена акција во Доњецк.
XS
SM
MD
LG