Достапни линкови

logo-print

Порошенко прогласи победа на претседателските избори во Украина


Украинскиот кондиторски магнат Петро Порошенко прогласи победа на претседателските избори во Украина.

Тој неофицијално добил 55,9 насто од гласовите со што станува претседател на Украина уште во првиот круг избори.

На второ место е Јулија Тимошенко со освоени 12,9 насто гласови.
Изборите на истокот на земјата минаа со прооблеми од про руските бунтовници и во атмосфера на страв.
XS
SM
MD
LG