Достапни линкови

logo-print

Најмалку шест полицајци убиени во Пакистан


Вооружени лица нападнале полициска станица во југозападниот дел на Пакистан, при што загинаа најмалку шест лица.
Официјалните претставници изјавија дека нападот се случил во областа Куздар, во покраината Балочиста на 25 мај.
Офицерите на пунктот припаѓале на провладините паравоени сили во Балочистан.
Ниту една група до сега не ја презела одговорноста за нападот.
XS
SM
MD
LG