Достапни линкови

logo-print

Русија ќе го респектира исхoдот од претседателските избори во Украина


Рускиот претседател Владимир Путин изјави дека Русија ќе го респектира исходот од претседателските избори во Украина, но оцени дека земјата е вовлечена во граѓанска војна и го обвини Западот за охрабрување на државен удар. Во врска со односите на Русија со САД, Путин истакна дека е оптимист. Не ја губам надежта дека ситуацијата во Украина ќе се смири, а ние ќе најдеме сила за да ги нормализираме односите, истакна Путин на меѓународниот бизнис форум во Санкт Петербург.
XS
SM
MD
LG