Достапни линкови

logo-print

Продолжува гранатирањето во Северен Вазиристан


Северен Вазиристан

Северен Вазиристан

Три дена по ред пакистанските сили ги гранатираат скривалиштата на милитантите во Северен Вазиристан област која се граничи со Авганистан.

Пакистанските власти соопштија дека околу 80 милитанти се убиени досега, иако таа бројка е невозможно да биде проверена од независни извори.

Вашингтон претходно го повикуваше Исламабад да почне операција против милитантите во племенските области.
XS
SM
MD
LG